TURKCELL İNTERNET AYARI NASIL YAPILIR?

Turkcell aboneleri internet ayarlarını 4 farklı yöntemle elde edebiliyorlar bu seçeneklere yakından inceleyelim.

İnternet ayarlarını almak için en basit yöntem "INTERNET" yazdıktan sonra 2222'ye SMS atmaktır. Bu SMS'in ardından internet ayarları otomatik olarak telefona yükleniyor.

Bir diğer basit adım ise Turkcell'in mobil uygulamasını kullanmaktır. Mobil uygulamayı kullanarak ayarları kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Eğer yukarıdaki iki adımdan başarılı bir sonuç elde edemediyseniz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 532 nolu Turkcell Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak ayarları elde edebilirsiniz.

Yukarıdaki 3 seçenek Android ve iPhone cihazlarda ortak olarak kullanılabiliyor. Ayarları elle girmek olan 4. seçenek ise Android ve iPhone cihazlarda farklılık gösterebiliyor. Dilerseniz manuel ayarlara göz atalım.

Turkcell Android Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?


Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızda internet ayarları yapmak oldukça basit bir yöntemdir. Eğer doğru değerleri biliyorsanız hiç beklemeden internet ayarlarınızı yapabiliyorsunuz. Ayarları yapabilmek için öncelikle Ayarlar>Mobil Ağlar>Erişim Noktası Adları>Ekle yolunu izlemelisiniz. Bu adımlar telefondan telefona farklılık gösteriyor ancak büyük oranda benzerlik olduğunu söyleyebiliriz.

İsim : Turkcell internet
APN : internet
Proxy : boş bırakın
Bağlantı noktası : boş bırakın
Kullanıcı adı : boş bırakın
Parola : boş bırakın
Sunucu : boş bırakın
MMSC : boş bırakın
MMS proxy'si : boş bırakın
MMS bağ. nokt. : boş bırakın
MMS protokolü : WAP 2.0
MCC : 286
MNC : 01
Kimlik doğrulama türü : boş bırakın
APN tipi : default

Turkcell iPhone Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?


iPhone telefonlarda internet ayarını elle yapmak Android'lere göre kısmen daha kolaydır. Ayarı yapmak için Ayarlar>Genel>Ağ>Hücresel Veri Ağı yolunu izlemeli ve APN kısmında "internet" yazarak kaydetmelisiniz. Kullanıcı adı ve şifre kısmı boş kalmalıdır. Bu ayarları doğru şekilde yaptıysanız iPhone cihazınızdan internete girebilirsiniz.