INSTAGRAM VİDEO İNDİRME NASIL YAPILIR?

Instagram video indirme nasıl yapılır?, Instagram video indir seçeneği için ne yapmak gerekiyor?, Instagram video indirme yöntemleri neler? Sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, gün içinde milyonlarca fotoğraf ve videonun paylaşıldığı büyük bir okyanus. Bu okyanusta hepimiz uzun saatler geçiriyor.


Ancak, platformun belki de kullanıcıları en çok üzen tarafı herhangi bir video indirme seçeneğinin olmaması. Tabii Instagram tarafından resmen sunulmayan bu özelliği bazı yöntemlerle kullanabilmek mümkün.


Instagram video indir seçeneği için birden çok alternatif bulunuyor. Hem iOS hem de Android tarafında farklı çözümler bulmak mümkün. Şimdi isterseniz su yöntemlere bir göz atalım.


Eğer Instagram video indirme işlemini bilgisayarınıza yapmak istiyorsanız bunun için bir web çözümü bulunuyor. İlk olarak kaydetmek istediğiniz videonun URL’ini almanız gerekiyor. İçeriğin bağlantısını koplayalamak için sağ üstteki üç noktaya tıklayabilirsiniz. Sonrasında downloadgram.com adresine giderek kopyaladığınız linki karşınıza çıkan kutucuğa yapıştırın. Sonrasında istediğiniz videoyu kolayca bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız.


Çözümü web’de değil de Android işletim sistemine sahip bir telefonda arıyorsanız bunun için bir uygulama kullanmanız gerekiyor. Hem Instagram video indirme hem de fotoğraf kaydetme için QuickSave isimli uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptığınızda öncelikle sizden Instagram anahtarını açmanız istenecek. Sonrasında Instagram’a geri dönüp tıpkı web versiyonundaki gibi bir yol izleyebilirsiniz. Videonun URL’ini alın ve işlem tamam.


Bir iPhone kullanıcısıysanız yine aynı şekilde benzer bir uygulamadan faydalanabilirsiniz. Instant Save – Quickly Repost uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra yine istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayın ve Instant Save uygulamasına geri dönün. Sizi linkini kopyaladığınız video karşılayacak. Videoya dokunduğunuzda Save seçeneğini karşınızda göreceksiniz. Buraya dokunduğunuzda video galerinize eklenecek.